KesKeCes ? 


🌎 Belsh Qendra

Belsh Qendra se situe en Albanie   Belsh Qendra
Heure Locale à Belsh Qendra -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/108

01 h 34 m 00 s
Jeudi 30 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h38
12 h 44
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h07
Coucher: 21h54
Premier Croissant
7.1 %

05 h 58
Aurore

06 h 25
Lever

19 h 03
Coucher

19 h 31
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

40.9836110
40°59‘0"N

Longitude :19.8916670
19°53‘30"E
Altitude :      158 mètres - 519 feet

UFI :      9100885
UNI :     9118779
MGRS : 34TDL0676437529
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Belsh    1.26 Km
Zekth    1.52 Km
Hamitaj    1.53 Km
Trojas    1.7 Km
Pepaj    1.94 Km
Qafeshkalle    2.19 Km
Shaban    2.23 Km
Gjashaj    2.33 Km
Metollar    2.46 Km
Merhoje    2.54 Km
Shtith    2.7 Km
Seferan    2.89 Km
Tafanaj    2.89 Km
Rokat    3.45 Km
Licaj    3.55 Km
Abazaj    3.62 Km
Hakaj    3.97 Km
Kuqollaret    4.01 Km
Shark    4.62 Km
Ferhataj    4.76 Km


Ville suivante : Gjashaj
  Plus de résultats du 16 Novembre 2016 :

1 - Moti në Shqipëri

  Belsh-Qendra; Përmet; Moti në Shqipëri. Moti në Shqipëri për 10 ditë në çdo lokalitet (+4000 vende) Sot; E Martë, 8 Nëntor; E Mërkurë, 9 Nëntor;
http://www.moti2.al/

2 - HYUNDAI AUTO ALBANIA - Biznese, Automjete, Tregtar ...
  Qendra Spitalore Ujesjellesi Elektriku Karrotrec Servis ne rruge Radio Taxi Aeroporti ...
http://www.ikub.al/biznese/805250259/Article_HYUNDAI-AUTO-ALBANIA.aspx

3 - Alban Paja | Facebook
  Belsh-Qendra, Elbasan, Albania. Hometown. About Alban. Musliman. Favorite Quotes. ... LEXO, Ambassade d'Albanie en France / Ambasada e Shqipërisë në Franc ...
https://www.facebook.com/al.ban.399

4 - Gjeografia e Shqipërisë - Wikipedia

  ... Erzeni, Mati e Drini, ku gjenden, gjithashtu, edhe tokat bujqësore e qendra të mëdha banimi, si dhe përshkohen nga rrugë të rëndësishme komunikimi.
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjeografia_e_Shqip%C3%ABris%C3%AB

5 - Iliria 35, E. Hobdari, Karakteristika të skulpturës ...
  Iliria 35, E. Hobdari, Karakteristika të skulpturës paleokristiane në Shqipëri / La sculpture paléochrétienne en Albanie, Tirana 2012, pp 341-362
http://www.academia.edu/3038500/Iliria_35_E._Hobdari_Karakteristika_t%C3%AB_skulptur%C3%ABs_paleokristiane_n%C3%AB_Shqip%C3%ABri_La_sculpture_pal%C3%A9ochr%C3%A9tienne_en_Albanie_Tirana_2012_pp_341-362

6 - Albania on Pinterest
  Belsh. Albania Beach Visit Albania Vlorë Albania Travel Albania Albania Road Albania Trip Travel You'Ll Travel Beach Travel Place. Albania.
https://www.pinterest.com/pin/207376757811957861/

7 - Hoteleri Turizem Albania: Guidë: Liqene dhe pedalim ...
  Eksplorimi me biçikletë i pllajës së Dumresë ofron për të pasionuarit e dyrrotakëve ndërthurjen e shkëlqyer të peizazheve kodrinore dhe fushore, dhe ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2016/10/guide-liqene-dhe-pedalim-aventure-me.html

8 - Parailirët, ilirët, arbërit - Korkuti, Muzafer, 2003
  ... Tren (Korçë), Pazhok, Belsh (Elbasan), e gjetkë. Në vitet. 70-80, ... Në disa qendra banimi u bënë ndërtime të reja publike e shoqërore.
https://www.scribd.com/document/27162665/Parailiret-iliret-arberit-Korkuti-Muzafer-2003

9 - Metropol 5 qershor by Gazeta Metropol - issuu
  ... 37300 8 QARKU ELBASAN Elbasan 49200 Librazhd 43500 Cërrik 38300 Gramsh 39700 Peqin 40500 Prrenjas 42000 Belsh 35000 imi ... qendra që ju i ...
https://issuu.com/gazeta_metropol/docs/metropol_5_qershor_a9066fcbb9ad76

10 - Artikuj te ndryshem per historin tone ne gjuhen Shqipe ...
  ... që u bënë në Maliq, Gajtan, Tren (Korçë), Pazhok, Belsh ... disa nga këto qytete dhe qendra të fortifikuara ... la Haute Albanie, Paris ...
http://arbenia.forumotion.com/t63p20-artikuj-te-ndryshem-per-historin-tone-ne-gjuhen-shqipe