KesKeCes ? 


🌎 Ternova e Vogel

Ternova e Vogel est situé en Albanie   Ternova e Vogel
Heure Locale à Ternova e Vogel -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       110/111

23 h 39 m 35 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h53
12 h 36
Zénit
+4 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h37
Coucher: 20h44
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 10
Aurore

05 h 39
Lever

19 h 32
Coucher

20 h 01
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.4336110
41°26‘0"N

Longitude :20.3880560
20°23‘17"E
Altitude :      924 mètres - 3032 pieds

UFI :      -108598
UNI :     9103492
MGRS : 34TDL4887387074
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Stojka    1.67 Km
Lejcan    2 Km
Ternova e Madhe    2.62 Km
Smollik    2.72 Km
Kojavec    2.88 Km
Okshtuni i Madh    3.15 Km
Greshnje    3.47 Km
Plepa    4.99 Km
Orzhanove    5.2 Km
Lubalesh    5.55 Km


Ville suivante : Terove
  Autres résultats sur le Web du 19 Novembre 2016 :

1 - Diskutim:Skënderbeu - Wikipedia

  E marrim me mend se ... gjuhën frengjishte me titullin 'L'Albanie et l ... i saj Ternova kishte ra ne duert e Turqve Stambolli vet ishte nji qytet ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Diskutim:Sk%C3%ABnderbeu

2 - GUILLAUME APOLLINAIRE PËR PSEUDOPRINCËRIT SHQIPTARË DHE ...
  Rreth “Fjala e Lir ... Brunilda Ternova; Dionis Xhafa; Gani Mehmetaj; Gjekë Marinaj; Gjin Musa; Ismet Tahiraj; Nail Draga; Ndue Ukaj; Nue Oroshi; Murat Gecaj ...
http://www.fjala.info/guillaume-apollinaire-per-pseudoprincerit-shqiptare-dhe-per-faik-konicen/

3 - Heroi ynë Kombëtar: Gjergj Kastrioti (Skënderbeu)
  Gjergj Kastrioti - SKËNDERBEU I pari autor që ka shkruar për jetën dhe veprimtarinë e heoit tonë kombëtar (Gjergj Kastrioti - Skënderbeu) ka qenë Marin Barleti
http://guribardhe.albanianforum.net/t63-heroi-yne-kombetar-gjergj-kastrioti-skenderbeu

4 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - es.scribd.com

  Kalaja e Këlcyrës si roje e grykës Këlcyrës dhe sarajet e fisit të Ali Këlcyrës 72 Nemerçka madhështore me cirqet akiullnajore 73 .
https://es.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

5 - Metropol 11 shtator 2013 by Gazeta Metropol - issuu
  POLITIKË • E mërkurë 11 shtator 2013 » 03. ISH-TË PËRNDJEKURIT POLITIKË, SHPËRBLIM PROGRESIV Nuk mungon premtimi dhe për ish-të përndjekurit politikë.
https://issuu.com/gazeta_metropol/docs/metropol_11_shtator_2013

6 - Gjergj Kastriot Skënderbeu - forumishqiptar.com
  Në mënyrë që të sigurojë besnikërinë e prijësve lokal Sultani i merrte djemtë e ... L'Albanie et l'invasion turque ... Ternova kishte ra ne duert e Turqve ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/470-Gjergj-Kastriot-Sk%C3%ABnderbeu

7 - 54968730rilindjakombetare 1 Doc - scribd.com
  Në hartimin e këtij vëllimi është pasur parasysh botimi Historia e Shqipërisë, vëllimi i dytë, Tiranë, 1984.
https://www.scribd.com/document/70522145/54968730rilindjakombetare-1-Doc

8 - Projekti sekret i ali pashës, për të krijuar shqipërinë
  Projekti sekret i ali pashës, për të krijuar shqipërinë 1. Fakte të padëshmuara më parë për hapjen e shkollave shqipe dhe për të ...
http://www.slideshare.net/gezim2012/projekti-sekret-i-ali-pashs-pr-t-krijuar-shqiprin

9 - Historia kombtare - Forumi Shqiptar
  titullin 'L'Albanie et l'invasion turque au XVëme siëcle'. ... kryeqyteti i saj Ternova kishte ra ne duert e Turqve Stambolli vet ishte nji qytet gadi i
http://www.forumishqiptar.com/threads/10539-Historia-kombtare

10 - Gjergj Kastrioti - Skenderbeu - albo-youth
  ... në gjuhën frengjishte me titullin 'L'Albanie et l'invasion ... i saj Ternova kishte ra ne duert e Turqve Stambolli vet ishte nji qytet gadi i ... e tij, Ismail ...
http://albo-youth.gooforum.com/t12-gjergj-kastrioti-skenderbeu