KesKeCes ? 


🌎 Ternova e Madhe

Ternova e Madhe se situe en Albanie   Ternova e Madhe
Heure Locale à Ternova e Madhe -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/110

15 h 55 m 25 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h35
12 h 43
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h26
Coucher: 20h42
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 57
Aurore

06 h 25
Lever

19 h 00
Coucher

19 h 28
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.4400000
41°26‘23"N

Longitude :20.3577780
20°21‘28"E
Altitude :      969 mètres - 3180 feet

UFI :      -108597
UNI :     9103500
MGRS : 34TDL4634987802
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Ternova e Vogel    2.62 Km
Stojka    3.78 Km
Greshnje    4.41 Km
Lejcan    4.61 Km
Okshtuni i Madh    4.63 Km
Smollik    4.64 Km


Ville suivante : Ternova e Vogel
  Plus de résultats du 26 Novembre 2016 :

1 - Shqipëria kulturore e shekujve | Maqedonia Shqiptare

  Aty bie në sy krenaria e madhe për gjuhën kombëtare, të cilën e ka folur ... Hecquard në librin e tij “Histoire et description de la Haute Albanie ou ...
http://maqedoniashqiptare.com/2016/10/shqiperia-kulturore-e-shekujve/

2 - EMRI KOMBËTAR I POPULLIT SHQIPTAR | Fjala e Lirë
  Rreth “Fjala e Lir ... Brunilda Ternova; Dionis Xhafa; Gani Mehmetaj; Gjekë Marinaj; Gjin Musa; Ismet Tahiraj; Nail Draga; Ndue Ukaj; Nue Oroshi; Murat Gecaj ...
http://www.fjala.info/emri-kombetar-i-popullit-shqiptar/

3 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - es.scribd.com
  Biblioteka e shkrimeve dhe e librave për Frashërin dhe frashërllinjtë është e madhe. Ajo është e tillë sepse njerëzit e Frashërit, ...
https://es.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

4 - Stop Injorancës - Ndal Paditurisë!: Raca shqiptare në shekuj

  Po ajo vëré munt të bëhet edhe për pjesën më të madhe t'ilirvet të vjetër. Fiset e tyre, të shumta në numër, ishin përhapur që përtej Danubit ...
http://stopinjorances.blogspot.com/2009/12/raca-shqiptare-ne-shekuj.html

5 - Projekti sekret i ali pashës, për të krijuar shqipërinë
  Projekti sekret i ali pashës, për të krijuar shqipërinë 1. Fakte të padëshmuara më parë për hapjen e shkollave shqipe dhe për të ...
http://www.slideshare.net/gezim2012/projekti-sekret-i-ali-pashs-pr-t-krijuar-shqiprin

6 - Pashko Vasa, Vaso Pashë Shkodrani | Shkodra Daily
  'ËTUDE SUR L'ALBANIE ET ... Bregu Ranës,1,Brunilda Ternova,1,Bujar Qamili,1,Bukurija duhet ... 2,Kabil Bushati,7,Kafja e Madhe,1,Kajo Karafili,1,Kalaja e ...
http://www.shkodradaily.com/2013/03/pashko-vasa.html

7 - SHKRIMET E FUNDIT - pashtriku.org
  DR.MOIKOM ZEQO: SHQIPËRIA KULTURORE E SHEKUJVE. Tiranë, 21. 10. 2016: 1. (Mbi disa botime të motshme) - Me emrin e Durrësit, si një metropol antik i kulturës ...
http://www.pashtriku.org/?kat=60&shkrimi=5779

8 - Shqipëria kulturore e shekujve | Gazeta Dita
  Me emrin e Durrësit, si një metropol antik i kulturës së lashtë në brigjet e Adriatikut, lidhen edhe botime e shkrime të motshme. Ja disa:
http://www.gazetadita.al/shqiperia-kulturore-e-shekujve/

9 - Full text of 'The Albanians and their Territories'
  Full text of 'The Albanians and their Territories' See other formats ...
https://archive.org/stream/TheAlbaniansAndTheirTerritories/The%20Albanians%20and%20their%20Territories_djvu.txt

10 - Gjergj Kastrioti - Skenderbeu - albo-youth
  ... gjuhën frengjishte me titullin 'L'Albanie et l ... saj Ternova kishte ra ne duert e Turqve Stambolli vet ishte nji ... e madhe e popullsisë është ...
http://albo-youth.gooforum.com/t12-gjergj-kastrioti-skenderbeu