KesKeCes ? 


🌎 Sina e Poshtme

Sina e Poshtme est une ville d'Albanie   Sina e Poshtme
Heure Locale à Sina e Poshtme -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/110

11 h 54 m 16 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h36
12 h 43
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h26
Coucher: 20h42
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 57
Aurore

06 h 25
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.7305560
41°43‘50"N

Longitude :20.2975000
20°17‘50"E
Altitude :      556 mètres - 1825 pieds

UFI :      -108311
UNI :     -167450
MGRS : 34TDM4157620099
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Sina e Eperme    1.66 Km
Arras    2.29 Km
Koder Leshe    3.24 Km
Mustafaj    3.35 Km
Cidhne    3.45 Km
Vajmedhej    3.84 Km
Bulac    3.85 Km
Gryke Noke    3.89 Km
Laces    3.98 Km
Kishavec    4.91 Km
Fushe Cidhne    4.92 Km
Gjilote    5.03 Km


Ville suivante : Sinice
  Autres résultats sur le Web du 06 Novembre 2016 :

1 - Les meilleurs itinéraires randonnée en Dibër (Albanie ...

  Les milleurs itinéraires randonnée en Dibër (Albanie). Teléchargez des traces GPS. View photos of the route. Share your best randonnée routes en Dibër (Albanie)
http://fr.wikiloc.com/itineraires/randonnee/albanie/diber

2 - Komuna e Komesit , Carte plan et map de Komuna e Komesit ...
  Carte de Komuna e Komesit , carte du monde de Albanie, toutes les cartes de ville Komuna e Komesit et de Albanie du monde.
http://www.lacartemonde.com/world-AL-41-3185141-komuna-e-komesit-prat.html

3 - Kodiket e Shqiperise - fr.scribd.com
  Kodiket e Shqiperise - Free ebook download as PDF File (.pdf), Text File ... Le Codex d’Albanie, véritables trésors du patrimoine spirituel mondial, ...
https://fr.scribd.com/document/19844769/Kodiket-e-Shqiperise

4 - Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli - Faqja 2

  Lista e re e 813 personave në kërkim nga Interpoli Interpol ... ARJAN QANI SINA 13.02.1969 ... VANGJEL ILIA SEFERASI 28.08.1960 AL KARBUNARE E POSHTME (LUSHNJË ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/63967-Lista-e-813-personave-n%C3%AB-k%C3%ABrkim-nga-Interpoli/page2

5 - Debati mbi vendlindjen e Gjergj Kastriotit - Forumi Shqiptar
  ... L’Albanie et l’Imvasion Turque au XV-e siécle, Université de Louvaine, Paris, 1937, ... Sina e Epër dhe Sina e Poshtme. Këtu është edhe Gardhi.
http://www.forumishqiptar.com/threads/55849-Debati-mbi-vendlindjen-e-Gjergj-Kastriotit

6 - Orikos 2012-2014. Germime ne murin rrethues, nekropol dhe ...
  Orikos 2012-2014. Germime ne murin rrethues, nekropol dhe nympheun e qytetit; Saimir Shpuza, Jean-Paul Descoeudres, Vasil Bereti, Gionata Consagra
http://www.academia.edu/20081004/Orikos_2012-2014._Germime_ne_murin_rrethues_nekropol_dhe_nympheun_e_qytetit_Saimir_Shpuza_Jean-Paul_Descoeudres_Vasil_Bereti_Gionata_Consagra

7 - Zemra Shqiptare - Revista 'Shqipëria etnike' Nr. 3/2009
  Isë Hysen Salihaj 76 Shushicë e Poshtme-Istog 29.08.1998 772. Shaban Isë Salihaj 47 Shushicë e Poshtme-Istog 29.08.1998 773. Milaim Isë ...
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_10889/cid_142/Revista-%22Shqip%C3%ABria-etnike%22-Nr-3-2009.html

8 - Faik Konica - Forum-Al.com™
  Si një ndër trashëgimtaret e vetme të eruditit Faik Konica, çfarë keni bërë për këtë figurë? ... ( ' Une prophètie contemporaine touchant l'Albanie ').
http://www.forum-al.com/showthread.php?t=19958

9 - A L B A N I A / SH Q I P E R I A: 9/21/08 - 9/28/08
  Albanians, as one of the most ... që përfshinte gjithë Shqipërinë e Poshtme (duke përjashtuar rrethet e Kolonjës, ... si Thanas Sina, Petro Nini Luarasi, ...
http://united-albania.blogspot.com/2008_09_21_archive.html

10 - Nathalie Clayer-Ne Fillimet e Nacionalizmit Shqiptar - Scribd
  Nathalie Clayer. N alhalie Clayer Nathalie Clayer eshte profesore ne fushen e historise ne EHESS (Paris), drejtuese kerkimesh shkencore ne CNRS (Paris), ne departamentin
https://www.scribd.com/doc/282489550/Nathalie-Clayer-Ne-Fillimet-e-Nacionalizmit-Shqiptar