KesKeCes ? 


🌎 Sina e Eperme

Sina e Eperme est situé en Albanie   Sina e Eperme
Heure Locale à Sina e Eperme -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       109/108

13 h 21 m 04 s
Jeudi 30 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h39
12 h 43
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h04
Coucher: 21h54
Premier Croissant
7.1 %

05 h 56
Aurore

06 h 23
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.7302780
41°43‘49"N

Longitude :20.2775000
20°16‘38"E
Altitude :      634 mètres - 2081 feet

UFI :      -108310
UNI :     -167448
MGRS : 34TDM3991220082
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Sina e Poshtme    1.66 Km
Mustafaj    2.37 Km
Cidhne    2.59 Km
Gjilote    3.42 Km
Gryke Noke    3.58 Km
Koder Leshe    3.87 Km
Arras    3.92 Km
Vajmedhej    4.99 Km
Gur Lure    5.4 Km


Ville suivante : Sina e Poshtme
  Plus de résultats du 04 Novembre 2016 :

1 - Komuna e Komesit , Carte plan et map de Komuna e Komesit ...

  Carte de Komuna e Komesit , carte du monde de Albanie, toutes les cartes de ville Komuna e Komesit et de Albanie du monde.
http://www.lacartemonde.com/world-AL-41-3185141-komuna-e-komesit-prat.html

2 - Lurë National Park - Wikipedia
  Lurë National Park, ... and the villages of Fushë-Lurë and Sina e Epërme are nearby. The National Park is home to many rare species of wildlife and natural beauty.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lure_National_Park

3 - Zani i Nalte Nr. 4 by Zani I Nalte - issuu
  • Kurse formulimin e së bukurës tek Ibn Sina e gjejmë në parimin e katërt të tij, ku ai zbërthen atë në tre përbërës; Rendi, Përbërja dhe Simetria.
https://issuu.com/zaninalte/docs/zani_i_nalte_4

4 - Katalogu i librave per te rritur by Gerti xXx - issuu

  ... I Shqiperise se eperme ose I gegerise Shkretetira e tartareve Kur ti ... Albania L`albanie pays de tourisme E di sa jam ... Sina Sina Ago Puzo Lekaj Haliti ...
https://issuu.com/gertid/docs/katalogu

5 - UDB-eja dhe Emigracioni Shqiptar Politikë - Forum-Al.com™
  UDB-eja dhe Emigracioni Shqiptar Politikë Shkruan Nafi Çegrani Menjëherë pas Luftës së Dytë Botërore me urdhër të Titos u formua e ashtuquajtura OZN-a ...
http://www.forum-al.com/showthread.php?t=20382

6 - Faik Konica - Forum-Al.com™
  Si një ndër trashëgimtaret e vetme të eruditit Faik Konica, çfarë keni bërë për këtë figurë? ... ( ' Une prophètie contemporaine touchant l'Albanie ').
http://www.forum-al.com/showthread.php?t=19958

7 - Tjetër zbulim i rrallë nga miniera Konica- Harta e tij ...
  You are here: Home / Histori / Tjetër zbulim i rrallë nga miniera Konica- Harta e tij shqiptare e vitit 1902 –
http://gazetadielli.com/tjeter-zbulim-i-rralle-nga-miniera-konica-harta-e-tij-shqiptare-e-vitit-1902/

8 - Bogumilizam i Etnogeneza Torbeša (Bošnjaka) Kukske Gore
  Poznate su pobune velikaša cara Borisa i prihvatanje nove vjere od strane njegovog sina ... AMK. Kutia e historikëve të ... de l’Albanie ect, str. 59. 100 ...
https://www.scribd.com/doc/79085856/Bogumilizam-i-Etnogeneza-Torbe%C5%A1a-Bo%C5%A1njaka-Kukske-Gore

9 - Het weer in Qarku i Dibrës - De Standaard
  Bllata e Eperme. Bllata e Poshteme. Bllice. Boceve. Borie-Lure. Borovjan. Bresti i Eperm. Bresti i Poshtem. Brezhdan. ... Gjorica e Poshtme. Gjorica e Siperme. Gjuras ...
http://meteo1.standaard.be/wereld/Europa/Albani%EB/Qarku%20i%20Dibr%EBs

10 - Debre Sina (Eritrea) | Zoekresultaten op het internet ...
  Zoekresultaten voor 'Debre Sina (Eritrea)' op internet, ... · Sina e Epërme (Albanië) · Sina Oros (Cyprus) · Ts'ehāy Sina (Ethiopia) · Debre Sīna (Ethiopia ...
http://www.cyclopaedia.nl/wiki/Debre_Sina_(Eritrea)