KesKeCes ? 


🌎 Rreth Baz

Rreth Baz est une ville d'Albanie   Rreth Baz
Heure Locale à Rreth Baz -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       106/101

21 h 44 m 35 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h58
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h13
Coucher: 23h06
Premier Croissant
10.1 %

05 h 08
Aurore

05 h 38
Lever

19 h 36
Coucher

20 h 06
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.6638890
41°39‘50"N

Longitude :19.9736110
19°58‘24"E
Altitude :      145 mètres - 476 feet

UFI :      -107830
UNI :     -165750
MGRS : 34TDM1455112968
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Blat    3.76 Km
Rrene    3.89 Km
Bruc    4.1 Km
Rukaj    4.37 Km
Bushkash    4.64 Km
Baz    5.12 Km
Zmac    5.41 Km
Prell    5.99 Km
Shtrez    6.6 Km


Ville suivante : Rreth Greth
  Plus de résultats du 20 Septembre 2016 :

1 - Komuna e Komesit , Carte plan et map de ... - lacartemonde.com

  Carte de Komuna e Komesit , carte du monde de Albanie, toutes les cartes de ville Komuna e Komesit et de Albanie du monde.
http://www.lacartemonde.com/world-AL-41-3185141-komuna-e-komesit-prat.html

2 - Shqipëria - Wikipedia
  Rreth 25,000 grekë kanë banimet në zonat rurale në jug të Shqipërisë dhe kryesisht në zonat e pakicave gjuhësore në kufi me Greqinë të qarkut të ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Shqip%C3%ABria

3 - Home [www.asp.gov.al]
  Rreth nesh. Gradat, Simbolet, uniformat dhe shenjat e Policisë së Shtetit. Drejtoritë e Përgjithshme. Hetimi i Krimeve; Siguria Publike; Kufiri & Migracioni;
https://www.asp.gov.al/

4 - Gazeta Metropol 26 Qershore by Gazeta Metropol - issuu

  Rreth 40 femra të fshehura në një guvë poshtë ... Në librin «Aktes agresifs du gouvernement monarcho-fascistes grec contre l’Albanie», Tiranë, 1947 ...
https://issuu.com/gazeta_metropol/docs/metropol_26_qershor

5 - Mapa stránek - obecná předpověď - Meteocentrum.cz
  Podrobná předpověď na 14 dní:. Počasí Meteocentrum. Úvod; Předpověď počasí. Podrobná předpověď
http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/eu-overview.php?country=al&regionId=58

6 - Zbulohet uje ne Mars! | Blogshkenca
  ... planet nuk esht e then te jet vetem marsi se shkenctaret gjithnje edh enese nuk i perkasin fes muslimane ata shkojn ne baz te ajeteve ... Albanie-Albanais;
https://blogshkenca.wordpress.com/2008/06/21/zbulohet-uje-ne-mars/

7 - Redaktimi i Hapësirës Shqiptare në Wikipedia | Improving ...
  Kjo temë vjen si pasojë e konstatimit të lënies ne harresë, në të cilën ndodhen artikujt rreth hapësires shqiptare ne Wikipedia. Duke parë që materialet ...
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1661608

8 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus Maja E Aldekut ... Baz Baza Bazar I Tomorrices Bazar Sciak Bazcs ... Gramsh Rreth Gramza Pyll I Gramzes Pylli I Gramzes Gran
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

9 - Samos Amphorae (LRA 8) in Albania (4th – 7th centuries ...
  Blerina TOCI Të dhëna rreth ... Kr) 129 28. Sr. 2002, Baz. Amb ... Y. Cerova, Amphores Epirotes a corps globulaire du VIe s. decouvertes a Byllis (Albanie ...
http://www.academia.edu/16288156/Samos_Amphorae_LRA_8_in_Albania_4th_7th_centuries_

10 - Mbi origjinën e disa fiseve në Shqipëri - Faqja 17
  CONCERNANT L'ALBANIE ... Ne kete dorshkrim mesoj edhe pak gjera rreth jetes se giaçintos që ... Lista orgjinale ne baz te ciles u punua shkresa mbretrore ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/4230-Mbi-origjin%C3%ABn-e-disa-fiseve-n%C3%AB-Shqip%C3%ABri/page17