KesKeCes ? 


🌎 Plani i Bardhe

Plani i Bardhe est situé en Albanie   Plani i Bardhe
Heure Locale à Plani i Bardhe -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       109/108

01 h 36 m 44 s
Jeudi 30 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h38
12 h 43
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h05
Coucher: 21h54
Premier Croissant
7.1 %

05 h 56
Aurore

06 h 24
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.4730560
41°28‘23"N

Longitude :20.1625000
20°9‘45"E
Altitude :      580 mètres - 1903 pieds

UFI :      -107387
UNI :     -164147
MGRS : 34TDL3007191611
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Rucaj    960 m
Shengjun    2.75 Km
Blishte    3.59 Km
Klos Katund    4.71 Km
Bejne    5.13 Km
Bulqize    5.37 Km
Kotaj    5.45 Km
Vajkal Bulqize    5.85 Km


Ville suivante : Plase
  Autres résultats sur le Web du 20 Novembre 2016 :

1 - Météo pour Bulqizë - Prévision AccuWeather pour Préfecture ...

  Albanie Météo; Bulqizë, Albanie Météo. 5°C. Météo locale. Prévisions heure par heure; Étendu; Week-end; ... Plani bardhe. 6 ...
http://www.accuweather.com/fr/al/bulqize/3472/weather-forecast/3472

2 - Villages of Albania - Wikipedia
  Villages of Albania. Administrative Divisions of Albania; Qark Bashki (Municipality) Njësi Fshat (Village; There are approximately a total of 2,972 villages in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Villages_of_Albania

3 - Hoteleri Turizem Albania: STRATEGJIA DHE PLANI I VEPRIMIT ...
  PLANI STRATEGJIK I BERATIT PËR ZHVILLIMIN SOCIAL DHE EKONOMIK 2010-2020: identifikon zhvillimin e qëndrueshëm të turizmit si një objektiv me përparësi për ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/06/strategjia-dhe-plani-i-veprimit-per.html

4 - Gazeta Panorama Versioni ONLINE, lajmet e fundit, lajmi i ...

  Gazeta Panorama, Lajmet e fundit minute pas minute, politike, aktualitet, lajmifundit, speciale, art, sport
http://www.panorama.com.al/

5 - InfoAlbania - Portali me popullor ne Shqiperi
  Plani i Trump: 2 milione $ ne jave per fushaten publicitare. Lifestyle. Nga JoJo Babie te Kim Kardashian. ... Nje modele qe do ‘jetoje’ ne Shtepine e Bardhe (Foto)
http://infoalbania.al/

6 - cameri - Albanie royale
  La représentation de la famille Royale d'Albanie à Paris Résolution sur la question çame. Le 5 novembre 2008. Monsieur le Président de la République et ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2005/cameri.htm

7 - Eqrem Çabej: Pse bota na quan Albania dhe origjina e emrit ...
  ... Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, Albania. Ky emërtim i dyfishtë ka arsyet e veta. ... Ja plani i Al Kaedës për të vrarë Papa Franceskun
http://www.bota.al/2016/10/eqrem-cabej-pse-bota-na-quan-albania-dhe-origjina-e-emrit-shqiperi/

8 - Arkeologjia në Shqipëri - Wikipedia
  ... Albanie, Revue d'archéologie, Paris 1925-1939, në 6 vëllime). ... Apolonia u ndërtua sipas një plani që mbështetej në sistemin ortogonal të Hipodamit ; ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Arkeologjia_n%C3%AB_Shqip%C3%ABri

9 - www.albeu.com
  Thaçi u kërkon shqiptarëve të godasin me vota BDI-në Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Menduh Thaçi ka kërkuar gjatë një tubimi mbrëmjen e ...
http://www.albeu.com/kerko.php

10 - Berati, qyteti i vetëm ku Gjergj Kastrioti u thye nga ...
  (ACTA ALBANIE, I.431). Trupat anzhuine arritën në 8000 veta të cilët ishin këmbësorë, ... Plani i sulmit ishte përpunuar me pak seriozitet ...
http://www.albasoul.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1807