KesKeCes ? 


🌎 Lami i Madh

Lami i Madh est situé en Albanie   Lami i Madh
Heure Locale à Lami i Madh -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       93/99

05 h 00 m 03 s
Mardi 25 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h48
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 29
Lever: 5h21
Coucher: 18h19
Nouvelle Lune
0.6 %

05 h 13
Aurore

05 h 43
Lever

19 h 31
Coucher

20 h 01
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.7372220
41°44‘13"N

Longitude :20.0891670
20°5‘21"E
Altitude :      1183 mètres - 3882 feet

UFI :      -106154
UNI :     9118880
MGRS : 34TDM2425721002
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Zallhotaj    1.8 Km
Melth    2.59 Km
Zajs    3.19 Km
Lujajt i Poshtem    4.06 Km
Dukagjin    4.74 Km
Kurbnesh    4.75 Km
Perlikaj    4.86 Km
Lekunde    4.88 Km


Ville suivante : Lanabregas
  Et aussi le 20 Novembre 2016 :

1 - Oranews.tv - Ora News - Të parët për lajmin e fundit

  Albana Osmanit i duhet të marrë kredi për të blerë një peliçe? Albana Osmani është një nga moderatoret më të bukura e më me stil në Shqipëri.
http://www.oranews.tv/

2 - Gazeta Tema – Gazeta me e lexuar shqiptare
  Sot hap dyert Spitali Amerikan 3, investimi më i madh në sistemin shëndetësor në vend dhe me infrastrukturën spitalore më moderne në Ballkan, ...
http://www.gazetatema.net/web/

3 - Leka I, mbeshtetje procesit te pavaresise - Albanie royale
  La famille royale d'Albanie soutient l'activité ... Pasioni i madh per kuajt, ka bere qe princ ... Asmer Bilali, Arber Shtylla dhe e Xhaferr Lami.
http://albania.dyndns.org/Presse/2007/11072007.htm

4 - Het weer per uur in Lami i madh - De voorspelling van ...

  Het weer per uur in Lami i madh, Albanië
http://www.accuweather.com/nl/al/lami-i-madh/1557180/hourly-weather-forecast/1557180

5 - Rreth librit “Udhëtimi i mbramë i Arthur Rimbaud”, të ...
  ... ai jep lexuesve një libër jo thjesht biografik për këtë poet të madh, ... Greta Dhaskali Lami : ... « Le Petit Futé Albanie », nga Julie BRIARD;
http://association-albania.com/Rreth-librit-Udhetimi-i-mbrame-i.html?lang=fr

6 - Het weer in Lami i madh - De voorspelling van AccuWeather ...
  Lami i madh Weather. Volg ons op; Aanmelden. Albani ...
http://www.accuweather.com/nl/al/lami-i-madh/1557180/weather-forecast/1557180

7 - Hulumtime te gjithanshme rreth historisë dhe arkeologjisë ...
  Hulumtime te gjithanshme rreth historisë dhe arkeologjisë. 1,473 likes · 6 talking about this. Te rejat rreth zbulimeve Arkeologjike Historisë dhe...
https://www.facebook.com/Hulumtime-te-gjithanshme-rreth-historisë-dhe-arkeologjisë-149698608394777/

8 - Përjetësisht të Panjohur ... - albanie-albanais.com
  ... por me një diferencim të madh social e ... i rikujtoj se simbioza nuk është aspak atribut i binjakëve dhe në lami të ... Albanie, gjendet në pjesën ...
http://www.albanie-albanais.com/2008/11/kapitalizmi-dhe-demokracia-pr-ne-naivt.html

9 - Standard 3 qershor 2014 by Don Lico - issuu
  Numri i madh i shenjtorëve që ... Hoxha Blendi Musaj Blerim Stafa Blerina Vladi Blerina Elezi Brunilda Karriqi Denada Ndoci Denisa Palushi Dhurata Lami ... Tito ...
https://issuu.com/donlico/docs/standard_3_qershor_2014

10 - albas oferta - scribd.com
  ... Petro Anton Harapi Xhevat Lloshi Rita Petro Kujtim Rrahmani Ardian Marrashi Ardian Marrashi Ardian Marrashi Adriatike Lami ... Albanie 1406 Vepra te ... madh ...
https://www.scribd.com/doc/46937646/albas-oferta