KesKeCes ? 


🌎 Gurra e Madhe

Gurra e Madhe est une ville d'Albanie   Gurra e Madhe
Heure Locale à Gurra e Madhe -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       96/90

13 h 07 m 56 s
Dimanche 30 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h59
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 4
Lever: 9h09
Coucher: 0h05
Premier Croissant
17.9 %

05 h 07
Aurore

05 h 37
Lever

19 h 36
Coucher

20 h 06
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.5327780
41°31‘58"N

Longitude :20.0252780
20°1‘31"E
Altitude :      437 mètres - 1434 feet

UFI :      -105216
UNI :     -156893
MGRS : 34TDL1868898362
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Mishter    1.95 Km
Rripe    2.26 Km
Unjate    2.59 Km
Shulbater    2.61 Km
Gurra e Vogel    2.89 Km
Bel    3.51 Km
Dom    4.03 Km
Fullqet    4.14 Km
Kurte    5 Km
Frankth    5.02 Km
Suc    5.37 Km
Batra e Madhe    5.55 Km
Kujtim    5.56 Km


Ville suivante : Gurra e Vogel
  Plus de résultats du 09 Novembre 2016 :

1 - Météo et climat : Gurra e Vogël (Albanie) - Quand partir à ...

  À quelle période partir pour avoir le meilleur climat et quel budget prévoir pour un voyage à Gurra e Vogël ?
https://planificateur.a-contresens.net/europe/albanie/qarku_i_tiranes/gurra_e_vogel/3316612.html

2 - List of Albanians - Wikipedia
  List of Albanians Part of a series on: Albanians; States; Albania; Kosovo; Communities ... Milto Sotir Gurra; Bajram Haliti; Baton Haxhiu; Shefki Hysa; Vera Isaku ...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Albanians

3 - Emin Celami, njeriu qe u rrit dhe u mplak ne zjarrin e ...
  Fshati Gurrë e Vogël, së bashku me tre fshatrat e tjerë fqinjë, respektivisht Gurra e Madhe, Rripa dhe Mishtri, ... Shqiperia e vitit 1988; L'Albanie, ...
http://www.darsiani.com/krahina-e-matit/sefer-duka/emin-celami-njeriu-qe-u-rrit-dhe-u-mplak-ne-zjarrin-e-luftrave/

4 - Municipalities of Albania - Wikipedia

  Municipalities of Albania Map of Albania's Municipalities ... Kastriot Gurra ... Malësi e Madhe:
https://en.wikipedia.org/wiki/Communes_of_Albania

5 - Weather Tirana – 7 day weather forecast | al.freemeteo.com
  Weather Tirana, 7 day weather forecast. Tirana, ... Farka e Madhe; Mjull-Bathore; Ballaj; Sharr ... Gurra e Vogël; Gropaj;
http://al.freemeteo.com/weather/tirana/7-days/list/?gid=3183875&language=english&country=albania

6 - Albanien – Wikipedia
  Ylli Gurra (Mufti der ... in Malësia e Madhe sowie in der Stadt Shkodra und dem dazugehörigen Bergland. ... Albanie. Rapport de mission 26 avril – 7. Mai 2004 ...
https://www.wikipedia.org/search-redirect.php?family=wikipedia&search=Albanien&language=de&go=++%E2%86%92++&go=Go

7 - Rrëfehet “Mjeshtrja e Madhe”, këngëtarja e shquar Irini ...
  ... vitalitetit dhe talentit që ajo përcon me zërin e saj si gurra e ujit të ... POLYPHONIQUES D’ ALBANIE”dhe ... e madhe njerëzore që ...
http://gazetadielli.com/rrefehet-mjeshtrja-e-madhe-kengetarja-e-shquar-irini-qirjako/

8 - Počasí Tirana – 7denní předpověď počasí | freemeteo.cz
  Gurra e Vogel; Gropaj; Melcize; Shermine; Kamez; ... Cerkez-Morine; Cerkez-Morine; Brar; Laknas; Petrele; Pinar; Domje; Alltate; Fikas-Mangull; Gurre; Priska e Madhe ...
http://freemeteo.cz/pocasi/tirana/7-dni/seznam/?gid=3183875&language=czech&country=albania

9 - Përjetësisht të Panjohur: E Vërteta dhe Historia.
  ... nga vijnë Shqiptarët ? përse pjesa më e madhe e tyre përqafoi fenë ... dhe e dyta rrjedh nga gurra ... Albanie, gjendet në pjesën ...
http://www.albanie-albanais.com/2007/12/e-vrteta-dhe-historia.html

10 - Këngë Labe:Hape Hape Derëno! - YouTube
  Edhe pse të larguar nga trevat nuk rrimë do pa e kënduar Labcen tonë të dashur. ... Këngë Labe:Hape Hape Derëno! ... Albanie, Pays Labë, plaintes ...
http://www.youtube.com/watch?v=rfOiTabmkEY