KesKeCes ? 


🌎 Fusha e Vogel

Fusha e Vogel est une ville d'Albanie   Fusha e Vogel
Heure Locale à Fusha e Vogel -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

11 h 14 m 36 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h33
12 h 43
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h50
Coucher: 19h29
Nouvelle Lune
0.2 %

05 h 58
Aurore

06 h 26
Lever

18 h 59
Coucher

19 h 27
Crépuscule


Province : Diber

Latitude :

41.5950000
41°35‘41"N

Longitude :20.4569440
20°27‘24"E
Altitude :      531 mètres - 1743 feet

UFI :      -104766
UNI :     9103137
MGRS : 34TDM5474104954
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Cernene    1.37 Km
Vojnike    1.61 Km
Burim    1.95 Km
Pesjake    2.26 Km
Maqellare    2.28 Km
Herebel    2.95 Km
Dovolan    2.99 Km
Podgorce    3.14 Km
Majtare    3.27 Km
Popinare    3.57 Km
Pocest    3.73 Km
Erebare    3.8 Km
Katundi i Vogel    3.88 Km
Bllata e Poshteme    4.02 Km
Okshatine    4.12 Km
Kercishti i Poshtem    4.21 Km
Bllata e Eperme    4.49 Km
Mazhice    4.61 Km
Pejke    5.23 Km
Kllobcisht    5.29 Km


Ville suivante : Fushe Kruje
  Plus de résultats du 17 Novembre 2016 :

1 - 10 Daagse weersverwachting Albanië - Worldmeteo

  Fusha e Qarrit; Fushe-Kruje; Gerhot; Gjirokaster; Gllava e Vogel; Goranxi; Grakan; Grave; Grece; Gur-Lure; Gurra e Vogel; Haderaj; Himare; Holte; Ishull-Lezhe; Jakaj ...
https://www.worldmeteo.info/nl/europa/albanie/

2 - Category:Mountains of Albania - Wikimedia Commons
  Category:Mountains of Albania. ... Dibra e vogel Panorama.jpg 4.7 MB. ... Montagne Sud-Albanie 1.jpg 10.76 MB.
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Mountains_of_Albania

3 - Glossaire Francais / Albanais
  Fusha Mali Deti: Je vais à la campagne Je vais à la ... Këmba (pjesa e shputës) Le cœur Le foie L’estomac Le poumon Le rein L’intestin: Zemra Mëlçia Stomaku
http://france.kosovo.free.fr/HTML/glossaire.htm

4 - Kavajë, Kavajë, Tirana, Albanie - Ville et Village du monde

  Kavajë : Localisation Kavajë : Pays Albanie, Préfecture Tirana, District Kavajë. Informations disponibles : Téléphone, Site Internet, Maire, Coordonnées ...
http://fr.db-city.com/Albanie--Tirana--Kavaj%C3%AB--Kavaj%C3%AB

5 - Webcam Tirana Live! Webcam Tirana, Albania (View over ...
  Fusha e Tiranës: Uplands: Malësia e Tiranës (Source: GeoNames) The current weather conditions and weather forecast for Tirana in in cooperation with wetter.com:
https://www.webcamgalore.com/webcam/Albania/Tirana/4225.html

6 - Cham Albanians - Wikipedia
  Cham Albanians; Total population; 170,000 –440,000 ... Lamtumirë, o fusha e male, ne vdesim pa frikë fare. Jemi bila shqipëtare, vdesim duke hedhur valle.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cham_Albanians

7 - Shkodra - Wikipedia
  Shkodër, (Trajta e shquar shqipe, Shkodra) është qytet dhe bashki në Shqipërinë Veriperëndimore e qendra e rrethit dhe qarkut me të njëjtin emër. Është ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Shkodra

8 - Euro.stades.ch - Albanie
  Peqin - Fusha Sportive Peqin - KS Shkumbini Përmet ... STADES D'ALBANIE tous les stades de Kategoria Superiore à Kategoria e Dyt ...
http://euro.stades.ch/Albanie.html

9 - Gjeografia e Shqipërisë - Wikipedia
  Kufijtë e Shqipërisë u përcaktuan nga Konferenca e Londrës, në 1913. Republika e Shqipërisë kufizohet me këto shtete : Republikën e Malit të Zi ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjeografia_e_Shqip%C3%ABris%C3%AB

10 - shtepi ne shitje, apartamente ne shitje,shtepi,toke ne ...
  Apartament : Rezultatet e kërkimit 106 nga 1 deri 15 mimi prej: deri: Apartament, Dy katëshe, Tre katëshe, Shtëpi Private, Vilë, Prona: Vendi: Rruga ...
http://www.gjejprona.com/dtarasonuc.php?emlaktipi=1&kimden=&yer=&durum=2&odasayi=2&ogrenciye=&isinmatipi=