KesKeCes ? 


🌎 Vresht

Vresht est une ville d'Albanie   Vresht
Heure Locale à Vresht -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/108

06 h 56 m 55 s
Jeudi 30 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h37
12 h 43
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h06
Coucher: 21h53
Premier Croissant
7.1 %

05 h 57
Aurore

06 h 25
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.7494440
40°44‘57"N

Longitude :20.1044440
20°6‘15"E
Altitude :      637 mètres - 2090 pieds

UFI :      9100612
UNI :     9118160
MGRS : 34TDL2439711329
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Fert    1.02 Km
Perisnake    1.34 Km
Dukove    1.57 Km
Kostreni i Madh    2.5 Km
Jance Mal    3.22 Km
Sergjove    3.38 Km
Turanet    3.74 Km
Kostreni i Vogel    3.87 Km
Qafe Dardhe    4.28 Km
Brasnik    4.32 Km
Bogdani i Siperm    4.43 Km
Jance    4.8 Km
Isakas    4.98 Km
Ulove    5.01 Km
Balibardhe    5.95 Km


Ville suivante : Dukove
  D'autres en parlent aussi le 15 Novembre 2016 :

1 - Voshtina - Wikipedia

  ... të ndryshme. Ibraim Pondikati, një Voshtinjot vendas shqiptar deklaroi se emri Voshtina rrjedh nga fjala shqipe vresht.
https://sq.wikipedia.org/wiki/Voshtina

2 - alban-etym-dict - DOCUMENTS.TIPS
  Janez Erat janez_si@yahoo.com ETIMOLOŠKI SLOVAR ALBANSKEGA JEZIKA Albanian Etymological Dictionary Delo je bilo končano leta 2000. / finished in 2000 Druga spletna ...
http://documents.tips/documents/alban-etym-dict.html

3 - Abacia e Shën Aleksandrit në Mirditë sipas raporteve të ...
  Për nevoja të tij Doçi kishte mbjellë edhe një vresht rrushi dhe një kopsht me pemë dhe sipas ... Historie et description de la Haute Albanie ou ...
http://www.drita.info/2016/04/18/abacia-e-shen-aleksandrit-ne-mirdite-sipas-raporteve-te-abatit-prenk-doci-te-viteve-1888-1896/

4 - Calaméo - Haemus Plus Nr. II - 2015 onLine

  ... P a g e “Unë gjithashtu, jam një vresht, dhe vilet e mi do të shtypen, Dhe ashtu si vera e re, unë do të ruhem në qypa të përjetshëm.”
http://www.calameo.com/books/00074617366cd8b03ceb9

5 - Abacia e Shën Aleksandrit në Mirditë sipas raporteve të ...
  Për nevoja të tij Doçi kishte mbjellë edhe një vresht rrushi dhe një kopsht me pemë dhe sipas ... Historie et description de la Haute Albanie ou ...
https://albemigrant2011.wordpress.com/2016/04/19/abacia-e-shen-aleksandrit-ne-mirdite-sipas-raporteve-te-abatit-prenk-doci-te-viteve-1888-1896/

6 - Pellazgëve po ua dorëzojmë çelësat...! - Faqja 5 - Forum ...
  =V-ste/a/o= : kopshtë 'dru frutor', vresht 'vresht': ( Illyrier § 4) Lith.= ysta; ... Albanesiche Studien, 'Etudes sur l'Albanie', par M. J. Georges Hahn.
http://www.forum-al.com/showthread.php?p=940688

7 - Weersverwachting algemeen
  Vresht; Vreshtas; Vreshtas; Vreshtas; Vrinas; Vrin ...
https://www.weersverwachting.be/weer/albanie/v?page=4

8 - Het weer in Qarku i Beratit - De Standaard
  Het weerbericht voor Qarku i Beratit: 14-daagse voorspelling, buienradar, uur-tot-uur voorspelling, Gemiddelde temperatuur en neerslag, UV-index
http://meteo1.standaard.be/wereld/Europa/Albani%EB/Qarku%20i%20Beratit