KesKeCes ? 


🌎 Sulajt

Sulajt se situe en Albanie   Sulajt
Heure Locale à Sulajt -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

16 h 04 m 52 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h49
12 h 38
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h40
Coucher: 20h45
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 14
Aurore

05 h 43
Lever

19 h 32
Coucher

20 h 01
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.6052780
40°36‘19"N

Longitude :19.8602780
19°51‘37"E
Altitude :      501 mètres - 1644 feet

UFI :      9101922
UNI :     9120931
MGRS : 34TDK0357795565
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Agoll    1.14 Km
Rizan    2.14 Km
Bozaj    2.44 Km
Velcan    2.83 Km
Mecaj    2.99 Km
Metoh    4.48 Km
Cfir    4.54 Km
Aranitas    4.68 Km
Sinje    4.8 Km
Xhaferrapaj    4.82 Km


Ville suivante : Mecaj
  Plus de résultats du 01 Novembre 2016 :

1 - +Sulajt - Arkiva Shqiptare e Lajmeve - arkivalajmeve.com

  Galeria Kombëtare e Arteve në bashkëpunim me Ambasadën Shqiptare në Francë dhe shoqatën 'Maison D'Albanie ... Sajmiri Tahiri i jep Besnik Sulajt ...
http://www.arkivalajmeve.com/kerko/Sulajt/

2 - Një ekspozitë për Skënderbeun në Paris - panorama.com.al
  Galeria Kombëtare e Arteve në bashkëpunim me Ambasadën Shqiptare në Francë dhe shoqatën “Maison D’Albanie” hapën në 16 ... Agim Sulajt, Arben ...
http://www.panorama.com.al/nje-ekspozite-per-skenderbeun-ne-paris/

3 - Kulture | everteta.al
  Shikoni cilin cmim merr piktura e Agim Sulajt “Valixhja e refugjatëve ... sikundër dihet, lashtërisht si Albanais, Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, ...
http://www.everteta.al/kulture/

4 - Het weer in Qarku i Beratit - Het Nieuwsblad

  Sulajt. Sulejmanas. Sylet. Tabak. Teman. Terpan. Terrove. Therepel. Tomor. Tomori i Vogel. Tozhar. Trebel. Trove. Tulaj. Turanet. Turbehove. Turhan. Ujanik. Ura ...
http://meteo1.nieuwsblad.be/wereld/Europa/Albani%C3%AB/Qarku%20i%20Beratit