KesKeCes ? 


🌎 Leshaj

Leshaj se situe en Albanie   Leshaj
Heure Locale à Leshaj -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

11 h 26 m 05 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h50
12 h 37
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h39
Coucher: 20h45
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 13
Aurore

05 h 42
Lever

19 h 32
Coucher

20 h 01
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.8483330
40°50‘53"N

Longitude :19.9925000
19°59‘32"E
Altitude :      240 mètres - 788 feet

UFI :      9100912
UNI :     9118826
MGRS : 34TDL1507322409
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Shpataj    740 m
Katundas    1.52 Km
Luzaj    2.38 Km
Velagosht    2.45 Km
Langozaj    2.72 Km
Ripeze    2.92 Km
Dugalle    3.08 Km
Bregu Leckes    3.28 Km
Kulleni    3.31 Km
Sades    3.4 Km
Saraseli i Siperm    3.87 Km
Lezollar    3.87 Km
Sarasel    4.14 Km
Rrepes    4.19 Km
Pashtraj    4.42 Km
Grakan    4.57 Km
Blir    4.64 Km
Marez    4.95 Km
Deshiran    6.11 Km


Ville suivante : Shpataj
  Et aussi le 07 Novembre 2016 :

1 - Villages of Albania - Wikipedia

  Villages of Albania. Administrative Divisions of Albania; Qark Bashki (Municipality) Njësi Fshat (Village; There are approximately a total of 2,972 villages in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Villages_of_Albania

2 - BERAT ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...
  Europe/Albanie/Berat Principaux Aéroports | Stations météo | Principales montagnes ... Laudisht | Lavdar | Leker | Leshaj | Leshnje | Leskove | Levan | Lezollar ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-40-lg-fr.htm?Berat

3 - Maqellarë - Wikipedia
  Maqellarë (Macedonian: Макелара, Makelara or Маќелари, Makjelari) is a village and a former municipality in the Dibër County, northeastern Albania.
https://en.wikipedia.org/wiki/Maqellar%C3%AB

4 - Bishti i flokëve tek burrat shqiptarë dhe sfida e ...

  ... (Kujtime nga Shqipëria e Epërme – Souvenirs de la Haute Albanie) ... Pjeter Leshaj te Grekët e lashtë, njerëzit e rinj. Filozofë, demokratë, ...
http://www.pasqyre.al/te-gjitha/bishti-i-flokeve-tek-burrat-shqiptare-dhe-sfida-e-barbarise/

5 - Mapa stránek - obecná předpověď - Meteocentrum.cz
  Podrobná předpověď na 14 dní:. Počasí Meteocentrum. Úvod; Předpověď počasí. Podrobná předpověď
http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/eu-overview.php?country=al