KesKeCes ? 


🌎 Lapardha Dy

Lapardha Dy est une ville d'Albanie   Lapardha Dy
Heure Locale à Lapardha Dy -->
Décalage Horaire : Gmt + 01 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Coefficient de Marée :       55/59
11 h 08 m 26 s
Vendredi 9 Décembre 2016


   Durée du Jour : 09h19
11 h 32
Zénit
-1 minute de Soleil     Jour de Lune : 10
Lever: 13h16
Coucher: 1h03
Gibbeuse Croissante
77.7 %

06 h 22
Aurore

06 h 53
Lever

16 h 12
Coucher

16 h 43
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.7625000
40°45‘45"N

Longitude :19.9613890
19°57‘41"E
Altitude :      69 mètres - 227 feet

UFI :      9100941
UNI :     9118912
MGRS : 34TDL1233812912
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Joullinj    1.24 Km
Lapardha Nje    1.42 Km
Qoshk    1.54 Km
Bram    1.8 Km
Vodeza e Siperme    2.17 Km
Gozhollaret    2.23 Km
Ullinjas    2.25 Km
Milonje    2.99 Km
Otllak    3.02 Km
Koritez    3.36 Km
Sheqez    3.36 Km
Dushnik    3.47 Km
Orizaj    3.51 Km
Vodez    3.54 Km
Perondi    3.71 Km
Krekez    3.94 Km
Qereshnik    4.07 Km
Kokonoz    4.08 Km
Majegjate    4.24 Km
Lagjas    4.28 Km


Ville suivante : Rreth Tapi
  Et aussi le 25 Novembre 2016 :

1 - BERAT ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Berat Principaux Aéroports | Stations météo ... Langozaj | Lapardha dy | Lapardha nje | Laudisht | Lavdar | Leker | Leshaj ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-40-lg-fr.htm?Berat

2 - politics.region.albania.shqiperia - Besimtaret myslimane ...
  ... u krye edhe ne dy thertoret e Bruklinit. ... Lapardha-Vlora group and that of the youth in Gjirokastra in the 80s, ... en Albanie? (pendant les annees ...
http://osdir.com/ml/politics.region.albania.shqiperia/2006-01/msg00045.html

3 - Fieri.com - Portali Fierak Online - Pushtimi Bullgar
  Albanet dhe Arberit etimologjia e ketyre dy ... Ballaj, Kashbardhe, Kishbardhe e tjera si dhe ne gjuhen latine ne trajten Lapardha ne ... Albanie-ilirium ne ...
http://index.fieri.com/fieri_history/525-Pushtimi-Bullgar.html

4 - Gangsters Inc's: Real Deal Forum [Powered by Invision ...

  De groepen hadden veel contact met het moederland Albanie maar ook met Italie waar zo ... from Lapardha, ... Dy ditë më parë u raportua se u prangosën 12 ...
http://z14.invisionfree.com/GangstersInc/index.php?act=Print&client=printer&f=11&t=1205

5 - Parashikimi i motit Shqipëri 7 ditë - Meteo | Vremenska ...
  Parashikimi i motit Shqipëri E shtunë, 19.11.2016 Veri Temperatura Max 9°C, Temperatura Min 1°C, Shansi për reshje 21.88%, Era: Më se e lehtë, Drejtimi i erës ...
http://www.weather2umbrella.com/sq/parashikim-i-motit-albania/eta/3/40000/0