KesKeCes ? 


🌎 Lagjja e Shkalles

Lagjja e Shkalles est situé en Albanie   Lagjja e Shkalles
Heure Locale à Lagjja e Shkalles -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       102/106

14 h 46 m 16 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h32
12 h 45
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h53
Coucher: 19h31
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 01
Aurore

06 h 29
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 28
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.7433330
40°44‘35"N

Longitude :19.8997220
19°53‘58"E
Altitude :      87 mètres - 286 feet

UFI :      9100989
UNI :     9119091
MGRS : 34TDL0710610847
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Veterrik    1.2 Km
Brakaj    1.74 Km
Stan    2.35 Km
Remanice    2.47 Km
Orizaj    2.69 Km
Milonje    2.78 Km
Preseke    2.79 Km
Otllak    3 Km
Avdillaret    3.04 Km
Korovesh    3.24 Km
Starove    3.28 Km
Ura Vajgurore    3.39 Km
Konizbalte    3.4 Km
Mulitaj    3.4 Km
Qoshk    4.21 Km
Lapardha Nje    4.26 Km
Perondi    4.41 Km
Dushnik    4.65 Km
Galine    5.09 Km
Pashalli    5.36 Km


Ville suivante : Preseke
  Plus de résultats du 18 Novembre 2016 :

1 - Météo et climat : Starovë (Albanie) - Quand partir à Starovë

  Météo et climat à Starovë en Albanie. Ville. Continent. Europe. Liste des pays. Pays. Albanie Lire le guide. Budget. 39 € / jours . En savoir plus... Monnaie ...
https://planificateur.a-contresens.net/europe/albanie/qarku_i_beratit/starove/3183966.html

2 - Shqipëria - Wikipedia
  Shqipëria (gegërisht: Shqipnia, historikisht: Arbri ose Arbëria, ndërkombëtarisht: Albania), zyrtarisht Republika e Shqipërisë, është shtet i pavarur në ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Shqip%C3%ABria

3 - Studim per vleresimin e nevojave te komuniteteve rome dhe ...
  Studim për vlerësimin e nevojave të komuniteteve rome dhe egjiptiane në Shqipëri Tiranë, 29 shkurt 2012
https://issuu.com/undpalbania/docs/studim_p_r_vler_simin_e_nevojave_te_komuniteteve_r

4 - Kllapia e Tesavvufit - Hyrje Ne Tesavvuf - Drmeti - Documents

  Metin IZETI KLLAPIA E TESAVVUFIT Fakulteti i Shkencave Islame – Shkup 2004 . Boton: Fakulteti i Shkencave Islame - Shkup Kryeredaktor dhe redaktor përgjegjës: Dr ...
http://documents.tips/documents/kllapia-e-tesavvufit-hyrje-ne-tesavvuf-drmeti.html

5 - Çamëria dhe historia e saj - Faqja 3
  HISTORIA E ÇAMËRISË 1 Çamëria shtrihet në pjesen veriperendimore të Greqisë. Pelasgo-Ilirët ishing banoret e hershem të Çamërisë, kurse mbret i parë ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/35008-%C3%87am%C3%ABria-dhe-historia-e-saj/page3

6 - Weer Lagjja e Shkallës vandaag - 24 uur Weer - Weer.nl
  De actuele weersomstandigheden in Lagjja e Shkallës en het weer voor de komende 24 uur kunt u hier vinden. Regen of zonneschijn, korte broek of liever laarzen?
http://www.weer.nl/verwachting/24uur/albani%C3%AB/lagjja-e-shkall%C3%ABs/181520330/

7 - Nathalie Clayer-Ne Fillimet e Nacionalizmit Shqiptar
  Nathalie Clayer. N alhalie Clayer Nathalie Clayer eshte profesore ne fushen e historise ne EHESS (Paris), drejtuese kerkimesh shkencore ne CNRS (Paris), ne departamentin
https://www.scribd.com/doc/282489550/Nathalie-Clayer-Ne-Fillimet-e-Nacionalizmit-Shqiptar

8 - Konferenca Korcea 2013 Vatasescu - scribd.com
  universiteti ' fan s .noli ' fakulteti i edukimit dhe i filologjisË konferenca lidhjet kulturore dhe historike...
https://www.scribd.com/document/321056145/Konferenca-Korcea-2013-Vatasescu

9 - www.parlament.al
  42250584. 35533408708. 6720134403. 35533408708. 4253888. 672087024. 686340131. 424406. 4269450. 422361. 35533408708. SUBJEKTI ADMINISTRATORI RRETHI AKTIVITETI ...
https://www.parlament.al/wp-content/uploads/2016/10/I-perditesuar-4-5.xlsx

10 - SHBA-Shqipëri pranë marrëveshjes për armët siriane ...
  Amerika zgjodhi vetem Albanie. Balzac ... ne burim e s'te ... Lendesh me Rrezikshmeri te shkalles shume te larte nuk ndodhi ndonje Ububu , pervec ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2013/11/shba-shqiperi-prane-marreveshjes-per-armet-siriane