KesKeCes ? 


🌎 Faqekuq

Faqekuq est une ville d'Albanie   Faqekuq
Heure Locale à Faqekuq -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       78/86

21 h 15 m 30 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h42
12 h 36
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h45
Coucher: 17h05
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 16
Aurore

05 h 45
Lever

19 h 27
Coucher

19 h 56
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.5650000
40°33‘53"N

Longitude :20.4027780
20°24‘10"E
Altitude :      1279 mètres - 4197 feet

UFI :      -104659
UNI :     -155007
MGRS : 34TDK4944490641
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Krushove    2.75 Km
Kapinove    4.19 Km
Turbehove    4.59 Km
Kraste    4.95 Km


Ville suivante : Farka e Madhe
  Plus de résultats du 23 Novembre 2016 :

1 - ENVER HOXHA - ciml.250x.com

  ... , barkalecë dhe faqekuq. ... - Albanie, Albanie... - përsëriti plaka me vete disa herë pastaj, për të mos e vrarë më mendjen, pyeti: ...
http://ciml.250x.com/archive/hoxha/albanian/eh_vite_2.html

2 - Revista Perpjekja 26-27 - fr.scribd.com
  ... me pjesëmarrjen e nuk di ç bersalierësh dhe boyscout-ësh dhe koristësh faqekuq nga seminaret e jezuitëve dhe të një bande me bori farfuritëse që u nxori ...
https://fr.scribd.com/document/128649357/Revista-Perpjekja-26-27

3 - Shoqata 'Myzeqeja' - Timeline | Facebook
  ... Loni Dhamo dhe te shokeve te tij partizane ne fshatin Faqekuq te Skraparit te masakruar nga gjermanet dhe ... Apollonia, Albanie. Mosaic, 3rd century after ...
https://www.facebook.com/ShoqataMyzeqeja/posts/450455991689530

4 - Het weer in Qarku i Beratit - De Standaard

  Faqekuq. Fert. Floq. Fushe. Fushtan. Galine. Gerdan. Germenj. Gjerbes. Gjergjove. Gjogovice. Gjonaj. Goran. Gorcellar ...
http://meteo1.standaard.be/wereld/Europa/Albani%EB/Qarku%20i%20Beratit

5 - Taxonomic revision of the rock-dwelling door snail genus ...
  ... (type locality of Montenegrina hiltrudae maasseni) B rocky ridge of the Ostrovica Mts north of the Faqekuq Summit (type locality of Montenegrina sturanyana ...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4926696/