KesKeCes ? 


🌎 Cerova e Malit

Cerova e Malit est une ville d'Albanie   Cerova e Malit
Heure Locale à Cerova e Malit -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       106/101

13 h 51 m 51 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h54
12 h 36
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h15
Coucher: 23h02
Premier Croissant
10.1 %

05 h 10
Aurore

05 h 39
Lever

19 h 33
Coucher

20 h 02
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.4888890
40°29‘20"N

Longitude :20.1700000
20°10‘12"E
Altitude :      850 mètres - 2789 pieds

UFI :      9102393
UNI :     9121877
MGRS : 34TDK2965982352
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Cerove    950 m
Hamzallare    1.5 Km
Veleshnje    1.57 Km
Bakias    1.62 Km
Brankollar    2.4 Km
Munushtir    2.44 Km
Nishice    2.52 Km
Vendresha e Madhe    2.71 Km
Dushallar    2.73 Km
Vendreshe e Malit    2.77 Km
Xanollar    3.14 Km
Kale    3.16 Km
Buzuq    3.25 Km
Slatinje    3.27 Km
Arizaj    3.39 Km
Vendresha e Vogel    3.61 Km
Sharove    4.29 Km
Qyper    4.42 Km
Liqeth    4.51 Km
Murisht    4.53 Km


Ville suivante : Xanollar
  Autres résultats sur le Web du 20 Septembre 2016 :

1 - BERAT ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Berat Principaux Aéroports ... Cacollare | Calaj | Cele | Cepan | Cerenisht | Cerice | Cerova e malit | Cerove | Ciflig ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-40-lg-fr.htm?Berat

2 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus ... Cerova Cerova E Malit Cerove Cerovode Cerraga Cerrage ... Doma E Malit Doma E Poshtme Domaj Domaj Has Domajoni
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

3 - Katalogu i librave per te rritur by Gerti xXx - issuu
  ... Moter e dashur Mali I tejdukshem Riza Cerova Zera ne ... malit te argjende Bazat e ... Albania L`albanie pays de tourisme E di sa ...
https://issuu.com/gertid/docs/katalogu

4 - Calaméo - Revista Haemus 45-50 On Line Version - I

  Nacionalistët e njohur demokratë Halim Xhelo, Riza Cerova e njëmbëdhjetë anëtarë të tjerë të shoqërisë “Bashkimi” i çuan fjalë udhëheqësit të ...
http://www.calameo.com/books/00074617317f5bfccb54c

5 - CANDAVIA 2-2005 S. Muçaj, E. Hobdari, Teqeja e Melanit ...
  AKADEMIA E SHKENCAVE E SHQIPËRISË INSTITUTI I ARKEOLOGJISË CANDAVIA 2 Departamenti i Antikitetit të Vonë dhe Mesjetës Tiranë, 2005 CANDAVIA 2 Artikuj dhe ...
http://www.academia.edu/3029629/CANDAVIA_2-2005_S._Mu%C3%A7aj_E._Hobdari_Teqeja_e_Melanit

6 - Historia e Fierit! - ForumiVirtual.NET
  Historia e Fierit, ... duke nisur nga rreza e malit Shpirag. ... Edhe A.Gegaj mbron kete teze ne “Albanie et L’Invasion Turque au XI sicle” fq.50, Paris 1937. 2.
http://www.forumivirtual.net/historia-61/historia-e-fierit-2795/

7 - Bibliografi e Librit Shqip 1913-1944 - Documents
  Bibliografi e Librit Shqip 1913-1944. by warriorquick. on Apr 14, 2015. Report Category: Documents. Download: 1 Comment: 0. 289. views. Comments. Description.
http://documents.tips/documents/bibliografi-e-librit-shqip-1913-1944.html

8 - Polifonia Popullore - Forumi Shqiptar
  Vasil Tole Polifonia popullore, shikim në të kaluarën Rëndom pohohet se degët e tjera të artit, si muzika arqitektura, skulptura e piktura, nuk kanë qënë ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/6315-Polifonia-Popullore

9 - Buienradar.nl - Weersverwachting voor Cerova e Malit
  Een overzicht van de weersverwachting voor Cerova e Malit
http://www.buienradar.nl/weer/cerova_e_malit/al/865152

10 - Atentat tek ish-Blloku, qëllohet për vdekje biznesmeni ...
  Ndahet nga jeta tragjikisht në moshën 58-vjecare Artan Santo, bashkëpronar i medias “Focus Group”, i bankës ‘Credins’, ‘TV Scan’. Biznesmeni u qëllua ...
http://www.peshkupauje.com/2014/06/atentat-tek-ish-blloku-qellohet-per-vdekje