KesKeCes ? 


🌎 Bogdani i Siperm

Bogdani i Siperm se situe en Albanie   Bogdani i Siperm
Heure Locale à Bogdani i Siperm -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       111/109

14 h 52 m 21 s
Vendredi 28 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h52
12 h 37
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h24
Coucher: 21h55
Premier Croissant
4.4 %

05 h 11
Aurore

05 h 41
Lever

19 h 33
Coucher

20 h 02
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.7222220
40°43‘19"N

Longitude :20.0661110
20°3‘57"E
Altitude :      609 mètres - 1999 feet

UFI :      -103930
UNI :     -152259
MGRS : 34TDL2112908341
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Bogdani i Poshtem    2.17 Km
Danushi    2.39 Km
Roshnik    2.54 Km
Cacollare    3.04 Km
Dukove    3.2 Km
Perisnake    3.25 Km
Nove    3.47 Km
Kostreni i Vogel    3.57 Km
Mimias    3.77 Km
Karkanjoz    3.79 Km
Tomor    4.15 Km
Vresht    4.43 Km
Vojnik    4.55 Km
Kostreni i Madh    4.97 Km
Isakas    5.05 Km
Boje    5.12 Km
Fert    5.13 Km
Mshalle    5.25 Km
Qereshnik    6.59 Km


Ville suivante : Boge
  Plus de résultats du 12 Novembre 2016 :

1 - Météo et climat : Roshnik (Albanie) - Quand partir à Roshnik

  Albanie; Qarku i Beratit; Roshnik; Météo et climat à Roshnik en Albanie. Ville. Continent. Europe. Liste des pays. Pays. Albanie Lire le guide. Budget.
https://planificateur.a-contresens.net/europe/albanie/qarku_i_beratit/roshnik/781798.html

2 - BERAT ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...
  Europe/Albanie/Berat ... Barc i | Barc ii | Barci i siperm | Bardhaj | Bargullas | Begaj ... Blezencke | Blir | Bogdani i poshtem | Bogdani i siperm | Bogove | Plus ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-40-lg-fr.htm?Berat

3 - Tirana - Wikipedia
  Tirana i / t ᵻ ˈ r ɑː n ə / ... Erjon Bogdani, football player; Ermonela Jaho, opera singer; Essad Pasha, politician; Fatos Nano, former Prime Minister of ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Tirana

4 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com

  Albanie Albanien Albanija Albaniya ... Bogdani I Poshtem Bogdani I Siperm Bogdan I Poshtem ... Herri I Siperm Zall I Herrit Herush Herusha
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

5 - About: Tirana - dbpedia.org
  ... est la capitale et la plus peuplée des villes de l'Albanie.En 2005, ... Gerti_Bogdani; dbr:Dëshira_Subashi; dbr:Klement_Zguri; dbr:Zyber_Hallulli;
http://dbpedia.org/page/Tirana

6 - Wikipedia Statistics - Tables - Albanian
  Most metrics have been collected from a partial dump (aka stub dump), which contains all revisions of every article, meta data, but no page content.
https://stats.wikimedia.org/EN/TablesWikipediaSQ.htm

7 - AATT (Albanian Alps TopTour) Ngjitje ne malet e Shqiperis ...
  2.Nese udhetohet me makine deri ne fshatin Hoti i siperm mundet guida te vazhdohet me kembe ose biçiklete sipas rruges se ... Pjeter Bogdani, Pall.20/4, Shk.2 ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/05/aatt-albanian-alps-toptour-ngjitje-ne.html

8 - ÇAMËRIA | Gazeta Dita
  XIX, tek të huajt Çamëria shfaqet edhe me emrin specifik “Shqipëri e Poshtme” (Loëer Albania, Basse Albanie, ... Pjetër Bogdani, nga Shqipëria e Veriut ...
http://www.gazetadita.al/06-korrik-2016/

9 - PD, 100 emrat e Keshillit Kombetar ... - Albanie royale
  Gert Bogdani 801 Genc Ruli 800 Gent Strazimiri 800 Rajmonda Bulku 784 Albana Vokshi 757 Ferdinand Xhaferri 726 ... Benoît XVI rend hommage à S.B. Anastase d’Albanie.
http://albania.dyndns.org/Presse/2009/19122009.htm

10 - Histori e Letërsisë Shqiptare - Elsie, Robert, 1995
  Bogdani filozofon mbi skolasticizmin dhe teologjinë me siguri dhe zhdërvjelltësi, ndërkohë që paraardhësi Frang Bardhi, pesëdhjetë vjet para tij, ...
https://fr.scribd.com/doc/27159724/Histori-e-Letersise-Shqiptare-Elsie-Robert-1995