KesKeCes ? 


🌎 Bogdani i Poshtem

Bogdani i Poshtem est une ville d'Albanie   Bogdani i Poshtem
Heure Locale à Bogdani i Poshtem -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       64/70

19 h 50 m 23 s
Lundi 22 Mai 2017


   Durée du Jour : 14h40
12 h 36
Zénit
+1 minute de Soleil     Jour de Lune : 26
Lever: 3h17
Coucher: 15h53
Dernier Croissant
4.3 %

04 h 44
Aurore

05 h 16
Lever

19 h 56
Coucher

20 h 28
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.7130560
40°42‘47"N

Longitude :20.0433330
20°2‘35"E
Altitude :      294 mètres - 965 pieds

UFI :      -103929
UNI :     -152258
MGRS : 34TDL1919407344
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Nove    1.56 Km
Mimias    1.77 Km
Cacollare    1.77 Km
Bogdani i Siperm    2.17 Km
Roshnik    2.22 Km
Karkanjoz    3 Km
Boje    3.08 Km
Rabjake    4.02 Km
Danushi    4.15 Km
Duhanas    4.31 Km
Vojnik    4.58 Km
Lagjas    4.58 Km
Mshalle    4.66 Km
Kostreni i Vogel    4.73 Km
Kullah    4.74 Km
Kokonoz    4.84 Km
Dukove    5.19 Km
Tomor    5.27 Km
Tomori i Vogel    5.37 Km
Perisnake    5.42 Km


Ville suivante : Bogdani i Siperm
  D'autres en parlent aussi le 27 Novembre 2016 :

1 - Albanian local elections, 2011 - Wikipedia

  Albanian local elections, 2011. Albanian local elections, 2011; 2007 ← 8 May 2011 → 2014 Leader: Sali ... Seladin Bogdani (48.23%) Haxhi Çollaku (51.77%) ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_local_elections,_2011

2 - ILIRIA 33, Elio Hobdari, Ambonët e kishave të Shqipërisë ...
  ... 231 JULIAN BOGDANI Çuka e Ajtoit: një kontribut i ri ... (Albanie), Hortus Artium Medievalium 9, 2003, f. 155-165. CHEVALIER 2004 : P. CHEVALIER, ...
http://www.academia.edu/2972639/ILIRIA_33_Elio_Hobdari_Ambon%C3%ABt_e_kishave_t%C3%AB_Shqip%C3%ABris%C3%AB_The_Ambos_of_Albania_Tirana_2010

3 - About: Kosovo - DBpedia
  Kosovo (/ˈkɒsəvoʊ, ˈkoʊ-/; ... Carrabreg_i_Poshtem; dbr:Ceranja; ... Llukë_Bogdani; dbr:Pjetër_Bogdani; dbr:Mark_Krasniqi;
http://dbpedia.org/resource/Kosovo

4 - Fiset e Ghegve - Forum-Al.com™

  Andrea Bogdani i shkruante Vatikanit se njësoj si paganët, ... Carte des tribus indépendantes de la Haute Albanie dessinée par prince des Wassoewitchs ...
http://www.forum-al.com/showthread.php?p=964026

5 - pashtriku - personalitete
  Aurenc Bebja, Francë – 05 / 09 / 2016: Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannovich, me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie ...
http://www.pashtriku.org/?kat=64&faqja=2

6 - IAK Libri - OK | Vesel Hoxhaj - Academia.edu
  Academia.edu is a platform for academics to share research papers.
http://www.academia.edu/5086600/IAK_Libri_-_OK

7 - Hajrudin S. Muja: Ulqini dhe Tivari në përshkrimet ...
  shih Bogdani: “Cuneus Prophetarum, II, 12,5 Beuna II, 40, ... A. Cerfbeer: “Memories Sur La Grece Albanie Pendant leu Geuvernement d’Ali Pacha”, ...
http://ul-info.com/hajrudin-s-muja-ulqini-dhe-tivari-ne-pershkrimet-dokumentare/

8 - Read INSTITUTI ALBANOLOGJIK I PRISHTINËS
  ... Qerthulli i Onomastikës «Eqrem Çabej» i Shoqatës së Rinisë Demokratike «Pjetër Bogdani» të Prishtinës dhe Dega e Gjuhësisë ­ Sektori i ...
http://www.readbag.com/syri3-pdf-fajllat-begzad-baliu-cabej-1-liber

9 - Calaméo - Haemus Plus - 2013 - calameo.com
  ... Budi, Bogdani, Bardhi ... Tiranë 1989. Alain Ducellier, “La façade maritime d’Albanie au Moyen-Age: Durazzo e Valona ...
http://www.calameo.com/books/000746173f1d9ad2bedfd

10 - kosova - Scribd
  Bogdani ishte lindë në Gur të Hasit, katund i Prizrenit. Ishte arsimue në Romë dhe mbasi kishte pranue disa caktime të vështira famullitare, ...
https://www.scribd.com/doc/496952/kosova