KesKeCes ? 


🌎 Bargullas

Bargullas est une ville d'Albanie   Bargullas
Heure Locale à Bargullas -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/110

23 h 45 m 11 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h35
12 h 44
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h28
Coucher: 20h42
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 59
Aurore

06 h 26
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 28
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.6088890
40°36‘32"N

Longitude :20.1277780
20°7‘40"E
Altitude :      675 mètres - 2215 pieds

UFI :      -103714
UNI :     -151557
MGRS : 34TDK2621295707
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Nishove    920 m
Balle    2.02 Km
Novaj    2.38 Km
Kaluc    2.74 Km
Pronovik    3.02 Km
Perik    3.57 Km
Jaupas    3.62 Km
Plireze    3.82 Km
Usti    4.17 Km
Zgerbonje    4.24 Km
Sirake    4.34 Km
Dalan    5.25 Km
Portocan    5.34 Km


Ville suivante : Baribardhe
  Autres résultats sur le Web du 18 Septembre 2016 :

1 - Wikipedie:WikiProjekt Evropa/Albánie – Wikipedie

  ... - Tren - Trestenik - Tropojë - Ulzë - Valbonë - Vernik - Vidohovë - Vishoshicë - Xvezde - Ziçisht - Bargullas - Braçanj - Bujan - Finiq - Fushëbardh ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:WikiProjekt_Evropa/Alb%C3%A1nie

2 - BERAT ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...
  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Berat Principaux Aéroports | Stations météo ... Barci i siperm | Bardhaj | Bargullas | Begaj | Bejkollare | Bejkollat ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-40-lg-fr.htm?Berat

3 - Çorovodë - Wikipedia, the free encyclopedia
  Çorovodë, also written as Çorovoda is a town and a former municipality in Berat County, Albania. At the 2015 local government reform it became a subdivision and ...
https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%87orovod%C3%AB

4 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com

  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus Maja E Aldekut Alemas Alemasi Alessio Algjin Algjinaj Ali Aga ... Bargullas Bargullasi Baribardha Baribardhe Baribardheish ...
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

5 - Mapa stránek - obecná předpověď - Meteocentrum.cz
  Podrobná předpověď na 14 dní:. Počasí Meteocentrum. Úvod; Předpověď počasí. Podrobná předpověď
http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/eu-overview.php?country=al&regionId=57

6 - Avram Mitro Xhumara - Kërko - lushnja.gooforums.com
  ... (dictum Albanie regnum) tani nuk ka nje mbret, por vendi eshte ndare midis princeve te vendit, te cilet sundojne vete ate pa i u nenshtruar vete kurrkujt. ...
http://lushnja.gooforums.com/search?search_author=Avram+Mitro+Xhumara&show_results=posts

7 - Eorditi dhe Myzeqeja..... - ARBERIAONLINE
  Po prane ketyre burime ne faqen perendimore te Tomorrit gjendet dhe fshati me emrin Bargullas qe sllavish do te thote ... Albanie-ilirium ne anglisht ka kuptimin ...
http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?t=2872