KesKeCes ? 


🌎 Allambres

Allambres se situe en Albanie   Allambres
Heure Locale à Allambres -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       111/109

18 h 35 m 18 s
Vendredi 28 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h52
12 h 38
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h25
Coucher: 21h57
Premier Croissant
4.4 %

05 h 12
Aurore

05 h 42
Lever

19 h 34
Coucher

20 h 03
Crépuscule


Province : Berat

Latitude :

40.7025000
40°42‘9"N

Longitude :19.8025000
19°48‘8"E
Altitude :      237 mètres - 778 feet

UFI :      -103530
UNI :     -150923
MGRS : 34TCL9883606422
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Azizaj    1.02 Km
Velaj    1.08 Km
Shabanaj    1.59 Km
Krotine    1.61 Km
Kurtan    2.78 Km
Bistrovice    2.89 Km
Rakove    3.12 Km
Toske    3.14 Km
Cukalat    3.25 Km
Ngjeqar    3.41 Km
Rustemaj    3.46 Km
Xhoxhaj    3.84 Km
Gogaj    3.85 Km
Vlosh    3.89 Km
Slanice    4.2 Km
Mbers    4.39 Km
Hoxhe    4.58 Km
Guraj    4.63 Km
Donofrose    4.64 Km
Mbjeshove    4.95 Km


Ville suivante : Allcaush
  Plus de résultats du 07 Novembre 2016 :

1 - BERAT ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Berat Principaux Aéroports ... Agalli | Agallinj | Agim | Agoll | Allambres | Arizaj | Arrez | Avdillaret | Azizaj | _____ B
http://www.tageo.com/index-e-al-v-40-lg-fr.htm?Berat

2 - Arkeologjia | Archeology - SkyscraperCity
  ... (L.Rey, Albanie, Revue d ... Nga lindja dhe jugu kalaja kufizohet nga fshatrat Bistrovicë e Allambres dhe në anën veriore dhe përëndimore kodra zbret ...
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=973886

3 - pages.saclay.inria.fr
  8 µ 4 µ₀ 149 ̽ 8602 • 105 𓆎 1 ƒ′ 118 さん 7 𐍆𐍉 100 단위계 8 ܡܓܕܠܐ 120 대한민국 5 ܒܐܰܪܥܳܐ 63 หอคอย 7 ܢܶܬܩܰܕܰܫ ...
http://pages.saclay.inria.fr/gregory.grefenstette/LREC2016/lex/sq.lex.html

4 - Artikuj te ndryshem per historin tone ne gjuhen Shqipe ...

  Reinach, S., Une nécropole en Albanie, “L ... fshatrat Bistrovicë e Allambres dhe në anën veriore dhe përëndimore kodra zbret në një varg ...
http://arbenia.forumotion.com/t63p20-artikuj-te-ndryshem-per-historin-tone-ne-gjuhen-shqipe

5 - avram mitro xhumara - Kërko - LUSHNJA PORTAL
  ... (dictum Albanie regnum) tani nuk ka nje mbret, por vendi eshte ndare midis princeve te vendit, te cilet sundojne vete ate pa i u nenshtruar vete kurrkujt. ...
http://lushnja.gooforums.com/search?search_author=avram%20mitro%20xhumara&show_results=posts

6 - Het weer in Qarku i Beratit - Het Nieuwsblad
  Allambres. Arizaj. Azizaj. Backe. Bakias. Balibardhe. Ball. Balle. Banaj. Barc. Barci i Siperm. Bardhaj. Bargullas. Bejkollare. Belesove. Bendaj. Bersake. Berzeshte ...
http://meteo1.nieuwsblad.be/wereld/Europa/Albani%C3%AB/Qarku%20i%20Beratit